Blog Nedir?

Yapılacak bir iş için önce tanımlama yapmak gerekir. Blog nedir, web-log kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş, istenilen bilgi ve resimlerin not edilerek paylaşıldığı sayfalardan oluşan bir sitedir. Web sitesi üzerinden kronolojik olarak yazılan içeriklerin yayınlandığı site türü de diyebiliriz. Bu sitelerde diğer sitelerdeki uygulanması gereken kurallar vardır. SEO ve kodlama kuralları gibi. Özellikle SEO her site türü gibi bu türde de önemlidir. Ankara blog hizmetleri veren bir freelance ekibi olarak, kişisel ya da kurumsal web sitelerinizde weblog bölümü açmanızı sağlıyoruz. Vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili ürün kullanımı, ürünün faydaları gibi birçok yazıyı bu sayfalarda paylaşmanızı sağlıyoruz. Sizlerin weblog önerileri uzmanlarımız tarafından hemen karşılanmakta ve istediğiniz weblog sayfası açılmaktadır. Ayrıca ekibimiz tarafından da sizleri öneriler sunuyoruz. Ankara blog uzmanlarımız tüm sektörlerin ve kullanıcıların isteğine göre weblog yapılarındaki standartlarda düzenlemeler yapıyorlar. Bu standartlar uyulması gereken zorunlulukları içermektedir. Grafik tasarımı gibi renk uyumları da sanatsal ifade taşıdığından özenle tasarımlar yapan ekibimiz tüm kuralları uygulamaktadır. 

blog nedir

Her sitede olduğu gibi özgün içeriklerin olup olmadığı tarafımızdan kontrol edilmektedir. Blog nedir sorusu internet arama motorlarında en fazla arama yapılan kelimelerden birisidir. Bir “weblog” kısaltması ile de adlandırılır, kronolojik sıraya göre bilgileri gösteren ve en son mesajların ilk sırada yer aldığı çevrimiçi bir aktüel dergi, haber veya bilgilendirme sitesidir. Bir yazarın, hatta bir yazar grubunun bireysel bir konu hakkındaki görüşlerini paylaştığı bir platformdur. Çoğu kişinin kurmak ve yapmak istediği birçok farklı türü vardır. Blog nedir öğrendikten sonra hemen kendinize bir weblog sayfası oluşturabilirsiniz.

Konu hakkında detaylı bilginiz var ise tasarım yapmak oldukça kolay olabiliyor. Yapmanız gereken yazılarınızı yayınlamadan kontrol etmektir. Bu kontrollerde anahtar kelimeler başta yer alıyor. Tabiki yazım denetimlerini de gözardı etmemelisiniz. Vaktiniz yok ya da profesyonel destek almak istiyorsanız Ankara weblog hizmetlerimiz blog yazıları için bizimle görüşebilirsiniz. Birçok kişi web sitesi kurmak yerine weblog sayfalarını tercih etmektedir. Weblog ne demek ve açmak için neler gereklidir.

Kısaca kişisel paylaşım sayfasıdır ve açmak için domain ve hosting ihtiyacınız vardır. Bir web sitesi için hosting ihtiyacı olduğu gibi domain seçimi de oldukça önemlidir. Domain seçiminde yapacağınız siteye vereceğiniz ismi iyi düşünmelisiniz. Ancak Ankara blog hizmetleri sunan ekibimiz domain ve hosting almanıza gerek kalmadan sizlere weblog önerileri oluşturuyor. Verdiğimiz hizmetler ile kullanıcı zevkine göre farklı temalar kullanarak sayfa yapılarını oluşturuyoruz. Temaları seçme şansınız olduğu gibi sizin önereceğiniz temaları da kullanabiliyoruz. Sizler için oluşturduğumuz sayfa tasarımları, görüntü ilgisi oluşturacak ve daha rahat dolaşım sağlayacaktır. Ankara blog uzmanlarımız çeşitli linklerin eklenmesini sağlayarak, çok sayıda kişinin sizin weblog sayfanıza erişim yapmasını ve sayfanızı ziyaret eden kişi sayısını artıracaktır. Bu sizi internet ortamında popüler yapacak, fikirlerinizi ya da ürünleriniz görülmeye başlanacaktır.

Blog

Bu terimi duyan birçok insan, ne ifade ettiğini, okumanın hayatlarını nasıl etkileyebileceğini ya da iyileştirebileceğini anlamıyor. Bu terimlerin ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikriniz olmasın ya da temelleri biliyor olsanız da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yazımız size konunun tam bir incelemesini sunar. Weblog, bir web sitesinde bulunan çevrimiçi bir günlük, dergi ya da haberdir. Bir bloğun içeriği genellikle metin, resimler, videolar, hareketli GIF'ler, slidelar ve hatta eski fiziksel çevrimdışı günlüklerden veya dergilerden ve diğer basılı kopya belgelerden gelen taramaları içerir.

Blog Nedir tanımı yalnızca kişisel kullanım için değil, özel bir grupla bilgi paylaşımı veya toplumu meşgul etmek için var olabileceğinden, weblog sahibi bloglarını özel veya genel erişim için ayarlayabilir. Weblog herkesin erişimine açık hale getirildiğinde, herkes bloğu genellikle weblog sahibinin kişisel veya ticari web sitesinde, sosyal medya profillerinde, e-postalarında, e-bültenlerinde ve çevrimiçi anahtar kelime arama motorlarında (Google-Yandex gibi) bulunan bağlantılar aracılığıyla bulabilir . Birçok weblog sahibi, Blogger, WordPress gibi blogların oluşturulmasına, depolanmasına ve paylaşılmasına yönelik web sitelerinde de bloglar kurar.

ankara blog

Blog web tabanlı bir sistemdir ve insanlar yeni öğrendikleri konuları ya da bildikleri farklı konuları bu alanda paylaşmaktadır. Diğer bir adıyla ağ günlüğü ya da weblog da diyebiliriz. Ağ günlükleri kişisel olduğu gibi farklı türlerde de tasarlanabilmektedir. Bunlardan biri de kurumsal olanıdır. Kişisel sayfalarda kendi ağzınızdan daha samimi içerikler yazabilirsiniz. Kurumsal weblog'da ise daha ciddi içerikler yer almalıdır. Ankara blog sayfası açabilmeniz için kod bilginizin olmasına gerek yoktur. İnternet üzerinde yer alan siteler, ağ günlüğü sitesi, forum sitesi, portal sitesi gibi gruplandırılmıştır. Bazı hazır içerik sistemleri kod bilginizin olmasına gerek kalmadan site açmanıza olanak tanır. Fakat yine de bir takım kral ve bilgiye yine de ihtiyacınız olacaktır. Bunları doğru uygulamanız gerekiyor.

Herkes kendisine bir blog kurmak istediğinde rahatlıkla kurabilir. Weblog kurmadan önce amaç ve hedefleri iyi belirlemek gerek. Bu amaçlar izinde anahtar kelimeleri de belirlemelisiniz. İçeriğiniz özgün - benzersiz olmalıdır. Başlıklarınızı ve alt başlıklarınızı da belirlemelisiniz. İçerikleriniz yalın ve anlaşılır olduğu kadar cezbetmelidir okuyucuyu. Search Engine Optimization (SEO) kurallarına da uymalısınız. Ankara blog alanındaki desteklerimizden faydalanarak, hiç bilginiz yoksa bile kısa sürede ağ günlüğü sitesi sahibi olabilirsiniz. Freelance ekibimiz bilgi ve tecrübelerini sitenizi geliştirmek ve tasarlamak için kullanacaktır. Sitenizin aramalarda ön planda yer alması için tüm kriterleri yerine getiren ekibimiz sizin yerinize tüm işlemleri gerçekleştirecektir.

Firmalar ürünleri ve hizmetleri ile ilgili çeşitli bilgilendirme yazılarını blog yazıları ile kullanıcılara duyurabilmektedir. Hatta ürünlerini tanıtırken gelişimlerini haber yapmak ve sonrasında da ürünlerinin satışını yapabilmek için tüketicilere bilgi verirler bu yazılar ile. Tabiki bu yazıların yazılması ve kurallara uygun içerikler üretilmesi şarttır. Eğer yazılarınızı (makalelerinizi) kurallara uygun bir şekilde yazmazsanız 3. kişileri bloğunuza çekemezsiniz. Bu nedenle SEO ve diğer makale kurallarına uyarak yazı yazmalısınız. Blog yazıları için hazırlanan makalelerin kısa ve açıklayıcı olması önemlidir. Uzun yazılar kullanıcılar tarafından okunmayacağı için istenilen mesaj verilemeyecektir. Web sitesi oluşturarak internet dünyasında bir şeyler paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınızı istediğiniz bir konudan seçerek yapabilirsiniz. Konu seçimi kadar içerikler de önemlidir. İçerikler bilgi verici olmalıdır. Sosyal medyada gezinti yaparak daha fazla zaman harcama yerine blog kurmak için zaman harcayabilir ve faydalı bilgileri insanlarla paylaşabilirsiniz.

Web sitesi açma size tecrübe kazandıracak ve kendinize göre bir üslup belirlemenizi sağlayacaktır. Tecrübe ancak yanlışları yapa yapa doğruyu bulmakla olur. Ancak sitenizden hızlı bir dönüş almak isterseniz o zaman profesyoneller ile çalışmalısınız. Freelance ekibimiz size bu konuda yardımcı olacaktır. Tecrübeyi kısa yoldan elde etmek veya zaman kaybetmek istemiyorsanız bizimle iletişime geçin. Ankara blog destek hizmetlerimizden faydalanarak istediğiniz alanlarla ilgili ağ günlüğü açabilirsiniz. Weblog sitesi açma işlemleri ücretli ve ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Ücretsiz olarak web tasarlamak bazı işlemleri kısıtlı yapmanıza neden olabilecektir. Ankara web Freelance Ekibi olarak istediğiniz bilgileri paylaşabileceğiniz sınırsız alana sahip ağ günlüğü kurmanızı sağlıyoruz. Oluşturduğunuz hesapta blog yazıları paylaşımları yaparak, deneyimlerinizi ya da ürün bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

İnternet sitelerinin kullanılmaya başlamasıyla birlikte ortaya çıkan ağ günlüğü siteleri, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni bir görünüme kavuşmuştur. Kendiniz için ağ günlüğü sayfası oluşturarak beğendiğiniz metinleri ve linkleri ekleyerek paylaşabilirsiniz. İnternetin ilk yıllarında insanlar kişisel sayfalarını oluşturuyor ve buralarda istedikleri bilgileri paylaşabiliyordu. Bunu yapabilmek için kod bilmek gerekiyor. Günümüzde ise weblog oluşturmak için kod bilmeye gerek kalmadan paylaşımlar yapılabilmektedir.

Blog Kurmak

Bu içeriği okuduğunuza göre bir weblog yani ağ günlüğü oluşturmak istiyorsunuz. Bu gerçekten de iyi bir fikir! ve bu işe nereden başladım diye belki yakınıyorsunuz! İnternette çok fazla bilgi var ve her içerik size farklı şeyler yapmanızı söylüyor. Kimin dediğine inanacaksınız? Nereden başlayacaksınız? Belki de bu işi unutmalısınız, belki de çok ama çok kafa karıştırıcı. Biz size bu konuda yol göstermek istiyoruz, ama yine de profesyonellik beklentiniz varsa Ankara Dijital Pazarlama Freelance Ekibi olarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kendi adınıza blog kurmak için ücretsiz servislerden faydalanabilirsiniz. Weblog açmak istediğinizde, ücretsiz servisler, blogger, WordPress, blogcu servislerinden blogger en çok kullanılan en iyi servistir. Unutmayın ki bu servisler kısıtlı imkan sunmakta ve her istenilen özellik kullanılamamaktadır. Eğer profesyonel bir görüntü ile reklamsız ve her özellik için kullanılan bir site isterseniz ücretli olan hizmeti tercih edin. Ankara blog desteklerimiz size ücretli ve ücretsiz seçeneklerin neler olduğu hangisini tercih edebileceğinizi sunmaktadır. Web ankara temsilcilerimiz ücretli weblog açmak isteyenlere WordPress seçeneğinin en iyi weblog servisi olarak sunuyor. Blogger ise Google’ın kullanıcılarına sunduğu ücretsiz weblog servisidir. WordPress ücretsiz bir içerik sistemidir. Ancak tema olarak ücretli ve gelişmiş temalara sahiptir. Eklentiler olarak çok geniş bir bileşen ağına sahiptir.

blog kurmak

Ankara blog uzmanlarımız isteyenlerin WordPress platformunda ücretsiz weblog hesabı açabileceklerini belirterek, WordPress üzerinden weblog açılması konusunda destek oluyor, yöntemleri gösteriyor ya da weblog hesabı açarak, kullanıcılara hazır olarak teslim ediyor. Farklı sektörlerde weblog Ankara kurulumu için Türk kullanıcılar daha çok weblogcu platformunu tercih etmektedir. Weblogcu platformu üzerinden tüm sektörlerle ilgili kendinize özel blog açabiliyor ve içeriklerini kendiniz oluşturabiliyorsunuz. İnsanlar merak ettiği tüm konular hakkında internet üzerinde araştırmalar yapmaktadır. Birçok konuda daha doğru ve açıklayıcı bilgilere ulaşabilmek için weblog sitelerini ziyaret etmektedir. Ankara weblog hazırlayıcısı olarak istediğiniz bilgileri internet ortamında paylaşmak istediğinizde web sitesi tasarımları ile uğraşmamanız ve kodlamalarla uğraşmadan not sayfası oluşturur gibi weblog oluşturmanızı sağlıyoruz . Weblog sayfaları kişisel amaçlar için kullanılmaktadır.

Ankara blog türlerinde insanlar, duygularını, aşklarını, yaşadıkları ilginç olayları, yaptıkları çeşitli özel çalışmaları webloglar sayesinde web ortamına taşırlar. Firmalar tarafından oluşturulan ağ günlüğü sayfaları bilgi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Ankara weblog ekibi olarak sayfalarınızı istediğiniz gibi şekillendirmenizi sağlıyor ve kendi yaratıcılığınızı ön plana çıkarmanıza fırsatlar sunuyoruz. Birçok meslek grubunda bulunan kişiler ağ günlüğü sayfası oluşturduklarında ve bu sayfalarda paylaşımlar yaptıklarında, sektörleri ile ilgili iş başvurularında avantaj sağlayacaklardır.

Blog Yazıları

2019 yılı için söyleyeceğimiz bu özellik gibi her geçen gün yeni özellikler mutlaka gelecektir. Google'ın algoritması (diğer arama motorları da takip edecektir mutlaka), daha kısa içerik yayınlarına kafa yormaya başladığında daha fazla içerik tercih ediyor artık 1000'den fazla kelimeden oluşan weblog yazılarının ortalamada daha iyi performans göstermesine yardımcı oluyor ve ortalamayı önemli ölçüde artırıyor. En azından yazılarınızda 300'den fazla kelime olmalı, böylece web sitenizde 'zayıf içerik' olarak değerlendirilmesin.

Blog yazıları bir bütünlük içerisinde olmalı ve bilgi verici olmalıdır. Weblog önerileri sunumlarında, yazı ve resim içeriklerinin kullanılabileceğini ve her konu için oluşturulabileceğini kişilere aktarıyoruz. Konu ve yazılar kadar resimlerde bakıldığında anlatılmak istenen ifadeyi vermelidir. Resim üzerinde mümkünse yazı olmamalı, artık google gibi bir çok akıllı yazılım bunu önemsiz olarak görebiliyor. Ankara blog freelance ekibi olarak çalışmalarımızı yaparken, sayfaların sahipleri tarafından düzenlenmesini sağlıyoruz. SEO açısından zorluk çeken kişi ve kurumlar için elbetteki freelance ekibimiz tarafından yazılarınızın yazılmasında da hizmet vermektedir. Tarafımızdan yapılan SEO için sizlere garanti veriyoruz.

blog yazıları

Ancak tarafınızdan yapılan SEO için sorumluluk kabul etmiyoruz. Tarafınızca yapılan düzenlemeler loglarda kayıt edilmektedir. Kişisel amaçlar için açılan sayfalarda, blog yazıları sayfanın açılış amacına uyumlu ve bütünlük içerisinde olmalıdır. Seçilen konular kişisel amaçlara uygun olmalıdır. Hatta domain isminiz ile uyumlu olması bütünlüğü sağlayacaktır. Okuyucunuza vermek istediğiniz mesaj içeriklerde homojen olarak dağıtılmalıdır. Mesajınızı diğer sayfalarla birleştiren özgün yazılar yazmalı ve ilgi çekmelisiniz. Unutmayın ki akıcı ve cezbeden yazı okuyucuyu tekrar sitenize getirir. Ankara blog Freelance Ekibi olarak etkin bir weblog yazısının nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli konusunda bilgi aktarımları yapıyoruz. internette oluşturulan içerik sayısı sürekli arttığı için birçok kişi kendisini göstermek için weblog hesabı oluşturarak yazı ya da resim gibi görsellikleri paylaşmaya başlamıştır. Fakat yazılan bu yazılar gerek içerik gerekse kurallar açısından yeterli olmuyor. Bu nedenle profesyonel olarak bir site kurduğunuzda üst sıralarda yer almanız içten bile değil.

Ankara Blog

Web tasarım uzmanlarımız, kişilerin içerik üretmelerini ve web platformlarını etkin kullanabilmeleri için çalışmalar yapıyor, bireysel destek veriyorlar. Kişisel amaçlarda olduğu gibi kurumsal amaçlar içinde weblog açılarak verilen hizmetler, üretilen ürünler ile ilgili paylaşımlar yapılmaya çalışılıyor. Kurumsal weblog alanı kişisel olarak tasarlanan sitelere göre daha farklıdır. Çünkü içerik olarak değişiktir. Ankara blog tasarımları için hazır tasarımları kullanabilir ya da kendi çalışmalarınız ile sayfa tasarımları oluşturabilirsiniz. Hazır tasarımlar daha önce belirttiğimiz gibi sizi kısıtlı düzenleme ile sabitler. Yani bir çok işlemi yapamazsınız. Bu da aramalarda üstte olmamanıza neden olur. Hazır tasarımlardan kastımız bazı sitelerin vermiş olduğu weblog alanlarıdır. Diğer hazır tasarımlar da ise bu durum farklı olabilir. Ankara blog teknik uzmanlarımız birçok tasarım çalışmaları yaparak arşivlemekte ve isteyenlere bu arşivden tasarımlar sunmaktadır.

İnternet platformlarında etkin olabilmeniz için weblog sayfalarınızda yazacağınız yazılarda önem verilmesi gereken noktaları bilmelisiniz. İyi bir yazı için başlık, ilk paragraf, yazı uzunluğu, görsellik, yazı içi yönlendirme, paylaşım butonları, kaynaklar, ekstra ve sonuç bölümlerine dikkat edilmelidir. Ankara blog destek ekibi olarak, yazı başlıklarını belirlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ortaya koyuyoruz. Belirlenecek yazı başlığı tüm ziyaretçilerin dikkatini çekmelidir. Yazının başlığı dikkat çekici olmadan, içeriğinin kaliteli olduğu anlaşılamayacaktır. Çünkü ziyaretçiler dikkat çeken başlıklara göre konu seçer ve okumaya çalışırlar. Okuma alışkanlığı düşük olan toplumlar için başlığın dikkat çekici olması, kişilerin yazıyı okumalarını sağlayacaktır. Weblog sayfanızda, yazdığınız yazının okunması sizi internet platformunda popüler yapacaktır. Yazılan yazıların SEO uyumlu olması önemlidir. Başlık kullanıcının ilgisini çekecek, ilk paragraf ise kullanıcıyı sayfada tutacaktır. Bu nedenle yazının her aşaması önemlidir.

blog nedir nasıl yapılır bilmiyor musunuz?

Desteğe mi ihtiyacınız var?

konuşmak için her zaman vaktimiz var +90 537 6320488