Dijital Pazarlama Nedir?

Elbette pazarlamanın geleneksel birtakım prensipleri vardır ve bunların kısa ya da orta vadede değişmesi pek de mümkün değildir. Ancak pazarlamanın modern topluma uyum sağlaması adına da birtakım yeniliklere ayak uydurulması şarttır. İşte bu yeniliklerden bir tanesi de digital marketing olarak bilinir. Aslında digital pazarlama nedir sorusuna verilecek yanıt son derece basittir: pazarlamada dijital kanallardan istifade edilmesi. Bunun yanı sıra dijital pazarlama nedir sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt ise üretim ve hizmetten bağımsız bambaşka bir pazarlamanın gereklerine ayak uydurmak adına var olan anlayıştır. Bu nedenle de digital marketing kanalları nelerdir sorusuna yanıt bulmak pek de zor olmayacaktır. Digital Marketing kanalları elbette modern toplumda sıklıkla tercih edilen kitle iletişim araçlarından başka bir şey değildir.

Bu kitle iletişim araçlarının başında ise internet, akla gelebilecek her türden sosyal medya platformu ve tablet ya da cep telefonu gibi birtakım mobil platformlardır. İşte bunların etkin bir şekilde kullanılması vasıtasıyla gerçekleşen pazarlama işlemlerine de digital marketing adı verilir. Dijital pazarlama nedir, bu gibi platform ve mecraları kullanan kimselerin sayısının ne denli fazla olduğuna bakılırsa eşi benzeri olmayan bir metot olarak da ifade edilebilir. İnternet veya elektronik cihaz kullanan tüm pazarlama yöntemlerini kapsar. İşletmeler, mevcut ve potansiyel müşterilere ulaşabilmek için arama motorları (Google,Yandex gibi), sosyal medya (Facebook, İnstagram, YouTube, Twitter gibi), e-posta ve diğer web siteleri gibi dijital kanallardan yararlanır ki bu da dijital pazarlama nedir sorusunun yanıtıdır.

dijital pazarlama nedir

Ankara Dijital Pazarlama Eğitimi

Bu Hizmetin Eğitiminde de İddialıyız

Bu alanda icra ettiğimiz faaliyetler sadece bunlar ile de sınırlı değil. Şirketlerin ve çalışanların gelişmesine yardımcı olmak amacı ile konusunda uzman olan eğitimcilerimiz ile dijital öğrenme programı kapsamında işletmelerin dönüşümüne ve personelin gelişmesine de yardımcı oluyoruz. Eğitim artık konu üzerinde bir zorunluluk haline gelmiştir. Bunun yanı sıra dijital pazarlama eğitimi alanında da sizlere destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Dijital becerileriniz ne kadar güçlü ? Bu alan hakkında ne biliyorsunuz? Becerilerinizi profesyonel rekabetinize göre kıyaslayın. Dijital ekonomi büyük küresel büyümeyi tecrübe etmeye devam ettikçe, dijital dönüşüm her sektörde her organizasyonda kaçınılmaz bir etki yaratmaktadır. Hayatta kalabilmek için, kuruluşların pazarlama yöntemleri ve tekniklerini, dijital gelecekleri için planlaması gerekiyor.

Dijital pazarlama eğitimi sizlere uzman personelimiz tarafından sunuluyor. Aynı zamanda firmanız personeli için de talep edilebilecek olduğundan dolayı daha yüksek niteliklere sahip bir personel ihtiyacınız bulunması halinde bizden alacağınız destek kendisini bariz şekilde hissettirecektir.

ankara dijital pazarlama eğitimi

Bizden alacağınız eğitimi, pazarlamadan beklentilerinizin neler olduğu ya da olabileceği konusunda da çok daha geniş bir ufka sahip olmanızı sağlayacaktır. Dijital pazarlama eğitimi ile doğru dijital bilgiye sahip personel sayınızı artırabilirsiniz. Endüstrilerde ilgili digital marketing becerilerine olan talebin artmasına rağmen, doğru dijital bilgiye sahip profesyonellerin sayısı azalmakta!. İşletmenizin bu açığı kapatması için ya dışarıdan profesyonellerle çalışmanız gerekiyor ya da bu eğitimi personelinize aldırmanız gerekiyor. Kalifikasyon kazanarak uzmanlardan eğitim almak, karmaşık, sürdürülebilir ve başarılı dijital ve sosyal medya pazarlama stratejilerinin nasıl geliştirileceğini, uygulanacağını ve yönetileceğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Dijital pazarlama eğitimi ile maliyetlerinizi en aza indirebilirsiniz.

Ankara'nın Bir Numarasıyız

Büyük şehirlerde bu hizmetleri sunan firmaların sayısı da bariz şekilde fazla olduğundan dolayı tercih yapmak biraz daha zor olacaktır. Dijital medya artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. İletişim için en etkili yöntemlerden biridir. Hedef kitleniz, rekabet alanınız, bütçeniz, kar oranınız için ölçülebilir değerleri ifade eder. Ancak Ankara dijital pazarlama ekibi olarak sizleri bu zorluktan tamamıyla kurtarıyoruz. Rakamların asla yalan söylemediği, hangi saatlerde kimlere ulaşabileceğinizi, hedef kitlenizi sizlere söylüyoruz. Sonuçlarınız ölçülebilir ve stratejinizi istediğinizde değiştirebilirsiniz. Avantajınızın olduğu rekabet konularına odaklanabilirsiniz. Maliyetinizi minimum kar marjınızı maksimum yapabilirsiniz.

İşinizi internet'te geliştirecek İhtiyacınız olan Dijital Pazarlama ve Web tasarım donanımına ve bilgiye sahibiz. Yapacağımız tasarım ve çalışmalar ile rakiplerinizden bir adım önde olun. Potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız önce bize ulaşın. Bizim işimiz bu Websitenizi daha görünür yapın ve SEO ile müşteri kazanın. Anahtar kelimelerinizi doğru seçin ve doğru kitleye ulaşın. Unutmayın ki SEO en önemli unsurlardan biridir. Kalıcı ve uzun vadeli başarının adıdır SEO. Ankara dijital pazarlama firması olarak sizlere bu piyasadaki en makul fiyatları da sunuyoruz. Ancak fiyatlar arasında kıyaslama yaparken firmaları tarafından sunulan her türden hizmeti dikkate almak elzemdir. Personel kalitemiz, bizlerden talep edilen hizmetleri sizlere teslim etme süremiz, beklentilerinize uygun hizmetlerimiz ve bu alanda hem araştırma hem de hedeflere ulaşmadaki başarımız bu unsurlar arasında yer almaktadır. Ankara dijital pazarlama olarak Markaların dijital dönüşüm çağında büyümelerine yardımcı olmak için hayal gücünü ve teknolojiyi birleştiriyoruz.

Dijital Pazarlama İçin Kiminle Çalışmalı?

Bu alan hizmetinde elbette pek çok firma piyasada boy göstermektedir. Bunun yanı sıra bu firmaların her biri beklentileri fazlasıyla aşacak düzeyde hizmet sunduğunu ifade etmekle beraber zaman zaman iş ortaklarının beklentilerini boşa da çıkarabilmektedir. Hal böyle olunca muhakkak olumlu referansları bulunan bir firma ile çalışılması gerekir. İşte bizler digital marketing alanında onca zamanın sunduğu deneyimin yanı sıra sayısız referansımız ile sizlere bu güvenceyi fazlasıyla veriyoruz. Bunun yanı sıra referanslarımızın pek çoğunun tanınmış kişiler ve firmalar olduğunu da önemle anımsatmak isteriz. Aynı zamanda dijital pazarlama alanında son derece geniş bir iş ortağı portföyü de bulunduruyoruz. Üstelik bu seçkin iş ortaklarımızın sayısı da hem bizlere duyulan güven hem de hizmetimizin kalitesi sayesinde artmaya devam ediyor. Bizler de bu seçkin müşteri portföyüne sizleri de dahil etmekten memnuniyet duyacak ve sizlere de hizmetimizin üstün niteliklerini ispat etmekten büyük memnuniyet duyacağız. "Digital marketing nasıl yapılmalı?" sorusuna verilecek en makul cevabı da bizlerde bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Digital Marketing Konuları

Digital Marketing için dört farklı adımı bulunur. Bu dört adıma dijital pazarlama konuları da denir. Bu adımlardan ilki elde etme olarak isimlendirilir. Elde etmenin yanı sıra acquire olarak da tanınır ancak elbette halk arasında bu şekilde bilinmesi mümkün değildir, bu daha ziyade yabancı dildeki teknik tabiridir. Bu aşamada ürün ya da hizmetin tanıtılması adına ilgilerin toplanması, gerekli kitlenin oluşturulması gerekir. İkinci adım ise kazanma adımıdır. Yabancı dildeki teknik adıyla convert olarak da anılır. Dijital pazarlama konuları arasında belki de en önemlisi olan kazan ya da convert kısmı, firmanın belirlediği hedeflere yönelik uygulamaların gerçekleşmesi için müşterilerin, iş ortaklarının yapması gereken aktivitelere yönlendirilmesidir.

Örnek olarak bir turizm firmasında paket turların müşteriler tarafından satın alınması, sizlere sunduğumuz hizmetin ikinci aşamasına örnek verilebilir. Digital marketing konuları içerisinde üçüncü adımda ise ölçme ve optimize etme gelir. Bunun yabancı dildeki teknik adı ise measure & optimize olarak ifade edilebilir. Bilindiği üzere dijital pazarlamaya dair pek çok konuda en büyük avantaj araştırma ve ölçme yapabilme olanağıdır. İşte sona eren ilk iki adımın ardından ne gibi değişimler olduğu, çalışmaların ne şekilde sonuç verdiği de anlaşılacaktır. Faaliyetlerin ne şekilde etki gösterdiği de bu sayede ortaya çıkacak ve bundan sonraki çalışmaların ne şekilde yürütülebileceğine dair de pek çok fikir sunacaktır.

Dijital pazarlama konuları içerisinde son aşama ise sahip çıkma ve büyütme aşamasıdır. İşte bu aşamanın da yabancı dildeki ismine retain & grow adı verilir. Bu aşamanın en çok öne çıkan yönü de elde edilmiş olan seçkin müşteri kitlesi ve firmanıza ilgi duyan iş ortaklarınızı yitirmemek hatta bu kitleyi çok daha ileri taşımaktır. Son adım aynı zamanda digital marketing stratejileri açısından da çok büyük bir öneme sahiptir. Bu adımın da tamamlanması ile digital marketing'in tüm adımları sona erer.

Bazı Önemli Dijital Pazarlama Stratejileri

Elbette stratejiler herkes tarafından bilinebilecek ve başarılı bir şekilde uygulanabilecek türden değildir. Ancak bizler bunu sizler için layıkıyla yapabilir ve hedeflerinize hem çok kısa sürede hem de eksiksiz bir şekilde ulaşmanıza her daim destek olabiliriz. Her gün 11.000'e yakın pazarlama mesajları gören ve dikkat aralıkları 8-10 saniyeye düşen kişileri etkilemeniz gerekiyor ki biz bunu başarabiliriz. Ankara Dijital pazarlama stratejileri içerisinde öncelikli olarak hedef kitlenin belirlenmesi ve çalışmaların da buna uygun bir şekilde ilerletilmesi gerekir. Stratejiler içerisinde çok önemli olan bir diğer husus ise etkileyici olmaktır. Ne de olsa insanlara gün içerisinde pek çok mesaj ve e-posta ulaşmakta ancak insanlar bunun çok azını hatta zaman zaman hiçbirini dikkate almadan geçmekte ya da silmektedir.

Hal böyle olunca da dijital pazarlama stratejileri ve hedeflerinin başarıya ulaşması dikkate alınan azınlıktaki iletiler arasında yer almaktan başka bir şey değildir. Bizler firmanız adına bunu da layıkıyla yerine getirecek, bunu yaparken de hem tecrübemiz hem de yaptığımız geniş kapsamlı araştırmalardan istifade edeceğiz. Tüketicilerin günde 500-600 mesaja maruz kaldıkları söylenirse neden bunların arasından sıyrılan siz olmayasınız. Dijital pazarlama stratejileri detaylı çalışmalar ister. Her gün sizin mesajınız haricinde binlerce başka mesaj gören, göz gezdirip detaylı okumayan, dikkat süresi birkaç saniye olan kişileri etkilemek için bu kişilerin ilgi eşiğini aşmalı, gördükleri diğer mesajlar arasında öne çıkıp, fark edilmeyi sağlamalısınız.

Bunu tüm kitlelere tek bir mesaj vererek yapamazsınız. Hedef kitlenizi, farklı ve odaklı mesajlar verebileceğiniz alt kitlelere bölmeli ve her alt kitle ile onlarla özel iletişim kurarak fark yaratmalısınız. Ankara Dijital pazarlama stratejileri her geçen yıl gelişecektir, site üzerinde birkaç işlem yaparak Google’da önde gelmek mümkün gözükmüyor. SEO'nun başarılı olması için “Araştırma ve Doğru Stratejileri Geliştirme, Site Üstünde Çalışmalar, Site Kullanışlılığı ile İlgili Çalışmalar, Bağlantı Geliştirme ve Web Genelinde Popülerliği Arttırmak İçin Çalışmalar” gibi başlıklar altında geniş kapsamlı bir çalışma yapmanız gerekiyor. Dijital pazarlama nedir ve stratejileri için yeni kavramları ortaya çıkarır. Örneğin; arama motoru pazarlaması (SEM - Search Engine Marketing) konusunda yeniyseniz, SERP'lerinizi (Search Engine Results Page, arama motoru sonuç sayfası anlamına gelir.

Google'da herhangi bir kelimeyi arattığınızda karşınıza gelen sayfaya verilen isimdir). ücretli reklamcılık yöntemleriyle artıracağınız bir İnternet pazarlama şeklidir. Bu alanda da size yardımcı olacak bir uzman isteyeceksiniz, özellikle de Google Reklamları ve arama / görüntüleme reklamlarıyla çalışan biri. Google Reklamları söz konusu olduğunda, önce sürecin nasıl çalıştığı konusunda kendinizi eğitmek istersiniz. Dijital pazarlama nedir ve stratejileri içerisinde hayati öneme sahip unsur nedir deyince sanal dünyanın belki de en önemli kilit noktası olan arama motoru optimizasyonu ya da teknik adıyla SEO çalışmalarıdır. Arama motorları bilindiği üzere internet kullanımının olmazsa olmazlarıdır. İşte bir arama motorunda popüler hale gelmek de pek tabii hedefe ulaşmanın yarısı olarak ifade edilebilir. Bu tekniklerin başarılı bir şekilde işletilmesi de esasında "Digital Marketing Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?" sorusuna cevap olacaktır.

dijital pazarlama nedir bilmiyor musunuz? eğitim mi almak istiyorsunuz?
Desteğe mi ihtiyacınız var?
konuşmak için her zaman vaktimiz var +90 537 6320488