E-Ticaret Sitesi Nedir?

Bu soru oldukça merak konusu olmaktadır, tek cümle ile anlatılamaz ve birçok konuyu ele almanız gerekmektedir. Peki, e ticaret sitesi ne demek? E ticaret ne demek sorusunun cevabı olarak, e ticaret website anlam olarak internet üzerinden ticaret yapmak demektir. Bu ticaret çeşidi de normal ticari hayatta olduğu gibi bazı kurallar çerçevesinde yapılır. Başka bir deyiş ile E-commerce (elektronik ticaret), başta internet olmak üzere, elektronik bir ağ üzerinden mal ve hizmet alımı ve satımı veya fon veya verilerin iletilmesidir.

E-ticaret sitesi nedir dendiğinde her websitesinin normal dükkanlarda olduğu gibi vergiye tabi olduğu bilinir. Ancak bu vergi oranları normal ticarettekinin aksine daha düşüktür. Bu tip ticarette dükkân kirası, yüksek vergiler, çalışan maaşı, sigorta primleri ya da dükkân rafları gibi pürüzlerle uğraşmazsınız. Ayrıca ticaret sitelerinde ürünlerinizi stok yapmanız da gerekmez. Sadece müşterileriniz istediği zaman ürün temin ederek satış yapabilirsiniz. Bu da sizin satılacağından emin olmadığınız ürünlere boş yere para bağlamanıza neden olmaz.

e-ticaret sitesi nedir

E-ticaret sitesi nedir denildiğinde ticari işlemlerin, firmadan firmaya (B2B), firmadan tüketiciye (B2C), tüketiciden tüketiciye (C2C) veya tüketiciden firmaya (C2B) olarak gerçekleşir. E-commerce ve e-commerce terimleri genellikle birbirlerinin yerine kullanılır. E-tailer (E-tailer ve e-ticaret birbirlerinin kısaltmalarıdır. Başka bir deyişle, e-tailer'in e-ticaretin bir parçası olduğunu söyleyebiliriz) E-tailer terimi bazen online alışveriş işlemlerinde kullanılan işlemlere göndermede bulunmak için de kullanılır. E-ticaret sitesi nedir, bilgi ve fonların İnternet üzerinden aktarılması yoluyla mal ve hizmetlerin çevrimiçi / online işlemlerini kolaylaştıran çevrimiçi portallardır. İlk günlerde, e-Ticaret kısmen e-postalar ve telefon görüşmeleri yoluyla yapıldı.

Şimdi ise, tek bir web sitesiyle, bir işlemin gerektirdiği her şey çevrimiçi / online olarak gerçekleştirilebiliyor. Bunun için her türlü bilgi sitede yer alıyor. Her alan için farklı E-Ticaret sitesi türleri var. En yaygın tür perakende satıştır, ancak müzayede web siteleri, işletmeler arası hizmetler, müzik portalları, danışmanlık web siteleri, finans yönetimi web siteleri ve benzeri gibi diğerleri de vardır. Ankara kurumsal website ürün satışı ve firma reklamları noktasında hizmet vermekteyiz. Ankara kurumsal web hizmetleri ayrıca firmanızın tasarım, SEO, alt yapı düzenlemeleri gibi işlemlerini de yapmaktadır. E-ticaret sitesi nedir gibi soruların cevabını vermiş bulunduk. E-ticaret ne demek sorusunu cevaplayabiliyorsanız henüz e-ticaret sektörünün başındasınız demektir.

E-Ticaret Sitesi

Değişen ve gelişen imkanlar sayesinde artık herkes alışverişlerini bilgisayarlarından ve akıllı telefonlarından yapmayı tercih ediyor. Bu da e-ticaret sitesi nedir sorusunu cevaplıyor. Böylece alışveriş yapmak için dışarıya çıkıp zaten iş yaşamında kısıtlı olan zamanı harcamanın önüne geçiliyor. Ayrıca internet aracılığıyla satılan neredeyse her ürün piyasa koşullarının çok altında fiyatlar ile satılıyor. Normal dükkanlar gibi hiçbir çalışma saatinin bulunmaması gibi sebepler de eklenince internet website alışverişleri oldukça cazip hale geliyor. Ankara ekibimiz işte bu nedenlerden ötürü internet ortamında satış yapmak isteyen firmalara e-ticaret sitesi türleri kurma gibi hizmetler veriyor. Tanıtım veya satış siteleriniz ekibimiz çalışanları tarafından istekleriniz doğrultusunda hazırlanarak kısa sürede müşterilerinizin ulaşımına açılıyor.

e-ticaret sitesi

E-Ticaret Sitesi Türleri

E ticaret sitesi türleri, ticaret siteleri özelliklerine göre birçok kategoriye ayrılır. İşletme ile işletme arasında, işletme ile tüketici arasında, tüketici ile tüketici arasında, tüketici ile işletme, işletme ile hükümet, hükümet ile vatandaş gibi birçok ticaret website çeşidi bulunur. B2B, B2C, C2C, C2B, B2G, G2B ve G2C olarak da adlandırılan bu sitelerin çalışma koşulları oldukça farklıdır. Ancak tüm bunların yanında en fazla tercih edilen site türü kurumsal website adını taşıyan sitelerdir. Kurumsal website de diğer E-ticaret sitesi türleri ile benzerlik göstermekle birlikte bunların çalışma prensipleri daha farklı işlemektedir. En çok merak edilen soruların başında gelen kurumsal web nedir sorusunun cevabı ise kısaca kurumsallığın önemsenmesidir.

Kurumsal web sitesi internette bir markanın resmi olarak temsil edilebilmesi için kullanılır ve genellikle adverts (reklam) içerikleri için açılış sayfası tarzında kullanılan bir web sitesidir. Yalnızca referans niteliğinde bir varlığın ötesinde, E-ticaret sitesi türleri, satın alma işlemi için bir seçenek sunuyorsa ve müşterilere veya diğer ziyaretçilerle iletişim kurma aracı olarak optimize edilmeli ve bu sayede kullanıcılara ürünlerle ilgili bilgi sağlanmalı veya hizmetler ve sadakati teşvik eden yenilikler veya özel teklifler gibi değerli içerikleri bünyesinde bulundurmalı. Ankara ekibimizden kurumsal internet sitenizin kurulmasını isteyebilirsiniz.

e-ticaret sitesi türleri
E-Ticaret Sitesi Türleri Alanlarına Göre Ayrılır

Birçok e-commerce sitesi türleri bulunmaktadır. Bu e-commerce sitesi türleri alanlarına göre ayrılır. E-Commerce türleri konusunda öncelikli olarak firmanın hizmet ve çalışma alanını belirlemek gerekir. Firmalar ve tüketiciler arasındaki değişik işlem ilişkileri olduğu gibi bu işlemlerin bir parçası olarak değiştirilen farklı objeler içeren değişik biçimler alabilir. Çünkü buna göre site çalışması yapılmaktadır. E-ticaret sitesi türleri bundan dolayı önemli bir husus olmaktadır. E-ticaret çeşitleri firmaların sektörlerine göre değişebilmektedir. Firma çalışma sektörüne göre çeşitleri arasından seçim yapabilir. E-ticaret çeşitleri firmanın çalışma sektörüne göre arz eder. Bu yüzden e-ticaret çeşitleri konusu ciddi bir çalışma gerekmektedir.

Kurumsal Sitelerin Hazırlanması

Ankara E-ticaret sitesi türleri tasarımı konusunda Ankara bölgesinde hizmet sunan ekibimize yaptırabileceğiniz bu sitelerde amaç firmanızın kurumsallığını ön plana çıkararak firmanızın ve sitenizin tanınırlığını daha fazla artırmaktır. Bu yüzden E ticaret sitesi Ankara denince ilk akla gelen Freelance ekip biziz. Bu siteler hazırlanırken sizlerin ve müşterilerin en fazla ihtiyaç duyduğu noktalara sitenizde yer vermeye önem veriyoruz. E-ticaret sitesi türleri olarak kurduğumuz sitelerde bir kurumsal firmada olması gereken her şey yer alıyor. Kurumsal web hizmeti tarafından hedeflediğiniz kitle doğrultusunda firmanıza çalışmak için başvuru yapacak olan kişilerin başvuru yapacağı bölümler de sitenize entegre ediliyor.

E ticaret sitesi Ankara bölgesi için kurumsal web sitesi hazırlarken ayrıca sitenizin her yerden erişilebilir olmasına dikkat ediyoruz. Yani müşterinizin internet hızı her ne olursa olsun sitenize girebilecek ve site içerisinde rahat bir şekilde gezinebilecektir. Bunun için de kurumsal web hizmetleri olarak kurduğumuz siteyi kaliteli bir alt yapı üzerine kuruyoruz. E ticaret sitesi kurmak Ankara şehrinde oldukça kolaydır. E ticaret sitesi kurmak Ankara dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biz olmaktayız. Bunun sebebi kalitemiz ve hızlı çalışmalar sağlamamızdır. E-ticaret sitesi türleri için şehrinizde sitenizi kurmak firmamızda oldukça kolay olmaktadır.

Kurumsal Sitelerde Hangi İçeriklere Yer Verilir?

Kurumsal web sitesi veya e-ticaret sitesi türleri kurarken sitenizin diğer kurumsal sitelerdeki içerikleri içermesini sağlıyoruz. Bir kurumsal sitede yer alması gereken kurumsal, hakkımızda, vizyon, misyon, tarihçe gibi içerikleri de sitenize ekliyoruz. Kurumsal web sitesi olan firmalarda sıkça gördüğünüz yetkili satış noktalarını harita ile gösterilecek şekilde sitede yer vermekteyiz. Bayilerin ulaşması için formlar, firmanızın adresi, ulaşım haritası, müşterilerin iletişimi için formlar da kurumsal web tasarım hizmetlerimiz arasında yer alıyor. Piyasada kurumsal web sitesi açtığını iddia eden birçok firma olmasına rağmen bunların birçoğu bu işi ek iş olarak yapmayı tercih ettiği için bünyelerinde uzman kişiler çalışmamaktadır. E-ticaret sitesi nedir konusunda uzman kadromuz ile çalıştığınızda piyasadaki diğer firmalardan farkımızı kısa sürede göreceksiniz. Bünyemizde çalışan arkadaşlarımızın hepsi de kendi alanında uzmanlaşmış olan ve ara yüz, programlama, kodlama, veri işlemleri gibi birçok konuda bilgi sahibi olan kişilerdir.

Ankara E-Ticaret Sitesi

Ankara e ticaret sitesi türleri konusunda araştırma yaptığınızda muhtemelen bize rastlayacaksınız. Çünkü Ankara e-commerce web sitesi hususunda kalite ve fiyat anlamında en iyi firmaların başında yer alıyoruz. Bunun sebebi E-commerce web sitesi sektöründe uzun bir geçmişimiz olması. Bu da tecrübeyi birlikte getiriyor. Gerek kalite gerek de maliyet açısından uygun fiyat firmamızdan temin edilebiliyor. Emin olmalısınız ki e-ticaret sitesi nedir konusunda sektörde lider ekipler arasındayız. Siteler için çalışma yaparken aynı zamanda sizlerin dijital pazarlama alanında yapabileceklerinizin önünü açacak çalışmalar yapıyoruz. Çünkü e-commerce web sitesi dijital pazarlama konusunu yakından ilgilendiriyor. E-commerce web sitesi dijital pazarlamaya entegre olarak çalıştığında ürün satışlarının oranları yükselmektedir.

Konusunda uzman dijital pazarlama uzmanlarımız entegrasyonu yapmaktadır. Ankara e-ticaret sitesi türleri konusunda fiyat ve kalitenin yanı sıra hızlı olmakta önemli bir husus olmaktadır. Bu hizmeti almak isteyen kişiler işlerinin aciliyetine göre hızlı bir teslimat isteyebilir. Ankara e-commerce web sitesi uzmanları olarak bizlere büyük bir yük düşüyor. Aynı zamanda e-ticaret alanında ilerlemek isteyenler için 1 numaralı durak ekibimiz olacaktır. E-ticaret hizmeti eğer uygun olmayan şartlarda yapılırsa yeterince verim alınamaz. Bu sebepten dolayı E-ticaret sitesi türleri için çok dikkatli olmalı ve SEO şartlarına uygun bir çalışma yapmalısınız. E-Commerce Web Sitesi hakkında detaylı bilgi almak için sitemiz içerisinde gezinebilir ve bize iletişim kanallarımımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

ankara e-ticaret sitesi

Web Tasarım Hizmetleri

Kurumsal web tasarım bir kurumsal sitenin müşterilerinin gözünde iyi bir izlenim bırakması için oldukça önemlidir. Aldığınız kurumsal web tasarım hizmeti kaliteli olduğu zaman hem müşteriler tarafından sitenizde daha çok gezinme alırsınız hem de sitenizin açılma ve sayfalarının değiştirilme hızı artar. Kurumsal web tasarım aslında sitenizin dış görünümü ile ilgilidir. Yani kurumsal web tasarım ile sitenizin rengi, yazıların görünüşü, ürün kategorilerinin yerleri hazırlanmaktadır. Sitenizin tasarımının ürünlerinizin ya da firmanızın en iyi şekilde yansıtılması için çalışıyoruz. Kurumsal web tasarım hizmetlerine siteniz kurulurken yapılacağı için ek ücret ödemeden sahip olabilirsiniz. Eğer hali hazırda bir siteniz varsa da bizden sadece Kurumsal web tasarım hizmeti alabilirsiniz. Bizler kurumsal web nedir ve E-ticaret sitesi nedir iyi biliyoruz.

Açık Kaynak Yazılımlar

Açık kaynak yazılımlar e-ticaret sitesi türleri için önem arz eder. Öncelikle tanım olarak "Açık kaynak" terimi, halka açık olduğu için insanların değiştirebilecekleri ve paylaşabilecekleri anlamına gelir. Open Source terimi, bilgisayar programları yapmak için belirli bir yaklaşım içerisinde yazılım geliştirme adına çıkmıştır. Açık kaynak yazılım, herkesin inceleyebildiği, değiştirebildiği ve geliştirebildiği open source kaynak kodlu bir yazılımdır. Açık kaynak yazılımlar söz konusu olduğunda kişi kendi istediği gibi daha manuel bir site yapabilir. Bu iş kaynak kodunun kullanılmasıyla yapılır. "Kaynak kod", çoğu bilgisayar kullanıcısının göremediği bir yazılım kodu parçasıdır; bilgisayar programcılarının bir yazılım parçasının ("program" veya "uygulama") çalışma şeklini değiştirmek için kullanabilecekleri koddur.

Bir bilgisayar programındaki kaynak kodlara erişimi olan programcılar, ona yeni özellikler ekleyerek veya zaman zaman düzgünce çalışmayan kod parçacıklarını düzelterek bu programın gelişimini sağlayabilir. Açık kaynak yazılımlar ve E-ticaret sitesi nedir konusunda biraz bilgi sahibi olmak gerekebilir. Açık kaynaklı yazılımın amacı, farklı programcıların kaynak kodunu, bu kodu görüntülemek, kopya etmek, ondan öğrenmeyi sağlamak, değiştirmeyi sağlamak veya paylaşım isteyen başkaları için kullanılabilir kılmalarıdır. Bu nedenle o yazılım dili hakkında ve ek bileşenleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir.

açık kaynak yazılımlar

Bu nedenledir ki özellikle yeni site yönetimi yapacak bir kişi açık kaynak yazılımlar ve E-ticaret sitesi nedir konusundan biraz uzak durabilir, çünkü biraz zor olabilmektedir. En iyi açık kaynak yazılımları konusunda sizlere WordPress altyapısını ve bileşenlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. WordPress kendi web sitenizi veya blogunuzu oluşturmanın en popüler yoludur. Aslında, WordPress , İnternet'teki tüm web sitelerinin % 34'ünden fazlasına hitap ediyor . Evet ziyaret ettiğiniz dört web sitesinden en az biri WordPress tarafından tasarlanmıştır. Biraz daha teknik bir seviyede açıklanırsa bu durum, WordPress GPL lisansı altında yayınlanan açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. Firmamız WordPress ile Bloglarınızı kurmaktadır.

Freelance Ekimiz Ankara ilinde hizmet verse de bulunduğunuz ilden de ticaret sitesi siparişi verebilirsiniz. Kurumsal web hizmetleri Ankara Dijital Pazarlama Freelance Ekibi olarak siparişinizle ilgili kısa sürede size dönüş yapılacaktır. E-ticaret sitesi nedir ile ilgili daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kurumsal web hizmetleri için bizi arayarak ya da form doldurarak bizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

e-ticaret sitesi nedir bilmiyor musunuz?
Desteğe mi ihtiyacınız var?
konuşmak için her zaman vaktimiz var +90 537 6320488