Sinan Aydemir Kimdir? Uzmanlık Alanı Nedir?

sinan aydemir kimdir - uzmanlık alanı nedir

Ankara’da doğan Aydemir ilk ve ortaokulu Ankara Mamak ilçesine bağlı Tuzluçayır’da tamamladı. Ankara Altındağ - Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal İşleri mezunu olan Sinan Aydemir, Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Amatör olarak programcılık konusunda kendisini bilgisayar dergilerini ve programcılık üzerine yazılan makaleleri okuyarak geliştirmeye çalıştı. 1995 Yılında Programcılık eğitimi ile Bilgisayar ve İnternet yolculuğuna başladı. 1996 Yılında iş hayatına başlayan Aydemir SAP MM (Malzeme Yönetimi) ve SAP PM (Bakım Onarım Yönetimi) modülleri ile İş Planlaması yaptı. Merkezi Walldorf, Almanya’da bulunan, 130’dan fazla ülkede ofisi bulunan SAP, dünyanın lider kurumsal iş yazılımları sağlayıcısıdır. Teknoloji devriminin merkezinde yer alan kurumsal yazılım lideri SAP’nin bazı modüllerinde uzmanlaşan Sinan Aydemir uzun yıllar iş planlamacısı olarak görev yaptı.

Uzun zamandır planladığı ve çok hızlı gelişen Dijital Pazarlama ve E-Ticaret konusunda kendisini geliştirmek üzere Bilge Adam‘ın kaliteli eğitimlerine katıldı. Bu doğrultuda Dijital Pazarlama ve E-Girişim eğitimlerini alan Aydemir, 200 saat süren eğitim sonunda gerçek hayat senaryosuyla 2 ay süren bitirme projesi doğrultusunda sektöre hazır hale gelmiştir. Aldığı eğitimler şunlardır; Sosyal Medya Yönetimi ve Raporlama (SMYR), Sosyal Medya Reklamcılığı (SMR), Mobil ve E-Mail Pazarlama (MEP), CMS Sistemlerine Giriş (CMS), Search Engine Optimization (SEO), Google Reklamcılığı (SEM), Web Analytics & Testing (Raporlama ve Test) (WAT), Dijital Medya Planlama ve Bütünleşik Pazarlama İletişimi (DMP). Google sertifikasyon eğitimlerine de katılan Aydemir Google Academy’den Google Ads Temel Düzey sertikasını da almıştır. Daha önce katıldığı ve başarı ile tamamladığı İstanbul İşletme Enstitüsü Sosyal Medya Uzmanı sertikasyonuna da sahip olan Sinan Aydemir konusu dışında bir çok sertifikasyona da sahiptir. Özellikle son dönemde dijital pazarlama üzerine eğitimler almaktadır. Ayrıca SEO'yu da destekleyen içerik yazarlığı ve eğitimi konusunda da eğitim alarak web tasarım ve dijital pazarlama alt yapısını sağlam tutmak istemektedir. Şu anda yerelde Ankara ulusal da Türkiye’de Dijital Pazarlama Uzmanı olarak Freelance çalışmaktadır. Şimdi Sinan Aydemir Kimdir sorusunu biraz daha açalım.

Sinan Aydemir Ankara Dijital Pazarlama Uzmanı

Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanı konusunda profesyonellik açısından yeterli elemanı karşılayamıyor. Sinan Aydemir bu açık karşısında kendini profesyonellik doğrultusunda geliştirmeye çalışmaktadır. Öyleki, son yıllarda Dünya ve Türkiye’de pazarlama - reklamcılık yönünde çok fazla değişiklik oldu. Teknolojinin gelişmesi ile çoğalan mobil cihazlar, artan bant genişlikleri yaşam biçimini değiştirdi. Bununla beraber alışveriş ve satın alma alışkanlıklarını ve hatta reklamcılığı da tümüyle etkiledi. Reklamcılığın değişen, canlı, hareketli bir yüzü var ve bu hızlı değişime de ayak uydurmak gerekiyor. Anlatacağınız hikaye, vereceğiniz mesajlar, bulunduğunuz konum, yapacağınız eylem çağrıları, sunacağınız görseller, geri dönüşümler, yapılacak ölçümler insanları etkiliyor, etkilemekte zorunda. İşte olay tam da burada başlıyor, bunu teknolojik değişimlere adepte edebilmekte. Bunu uygulayabilmenin bir tek yolu vardı Sinan Aydemir için o da kendini eğitimlerle geliştirmek, konu hakkında haberleri takip etmek ve hatta haberler yayınlamak.

1995-2017 arasında Aydemir

Bilişim sektörüne ilk olarak programcılıkla başladım, Özel Öğretim Kurumu Ece Bilgisayar’dan MEB Bağlı Özel Öğretim Kurumları Kurs Bitirme Belgesini aldıktan sonra iş hayatına da atıldım. Çalıştığım dönemde Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) ve veri yönetimi programlarıyla ünlü olan SAP kullanmaya başladım. SAP Turkey tarafından PM ( Bakım Onarım) MM (Malzeme Yönetimi) modülleri konusunda detaylı eğitim aldım. Mesleğim gereği bulunduğum konumu desteklemek amacı ile KOSGEB’den Autocad Eğitimini, Gazi Üniversitesi işbirliğinden Bilgisayar Donanım ve Bakım Onarım Eğitimini, Mahalli İdarelerden Stres Yönetimi Eğitimini de aldım. SAP Haberler, Eğitim ve Destek konularını takip ederek İş Planlaması konusunda uzmanlaştım. Yıllar içerisinde kurumsal tarihçemi geliştirerek yaptığım işte en iyi uygulamaları yapmaya çalıştım. Dönem içerinde yaptığım hizmetin detayını Sinan Aydemir ve İş Planlaması başlığı altından okuyabilirsiniz.

2017-2018 arasında Aydemir

Hızla gelişen teknoloji kişisel gelişimi ve yeni eğitimlerin alınmasını zorunlu hale getiriyor. Sadece kurumsal eğitimler ile kendinizi geliştiremiyorsunuz, online eğitimleri, teknoloji haberleri, makaleleri de takip etmek zorunda kalıyorsunuz. Hızlı bir başlangıç yapmak ve bu açığı kapatmak için ilk olarak online eğitimimi İstanbul İşletme Enstitüsü’nden Etkili Sunum Tekniklerini alarak başladım. Sonrasında aynı kurumdan online olarak Sosyal Medya Uzmanı/lığı eğitimini de aldım. Fakat online eğitimlerin yeterliliği elbetteki göreceliydi. Okuduğum haberler ve makaleler bana gerçek hayat senaryosu ile çalışmamın zorunlu olduğunu göstermişti. Bu doğrultuda yükseliş trendinde olan Dijital Pazarlama eğitimlerini de almanın en iyi yolu kurumsal kimliği iyi olan bir kurumdan eğitim almaktan geçiyordu. Arayışa geçtiğim dönemde Ankara’da kalite ve pratiklik konusunda daha üst seviye eğitim veren Bilge Adam’dan Dijital Pazarlama Uzmanı eğitimini alarak sektöre hazır hale geldim. Sinan Aydemir adı ile marka olmanın en iyi yolu kaliteli eğitim almak ve bunu uygulamaya dökmek diye düşünüyorum.

Sinan Aydemir ve İş Planlaması

SAP’nin Kurumsal Kaynak Planlama Modüllerinden Lojistik Modülü altında yer alan Malzeme Yönetimi (MM) ve Fabrika Bakımı (PM) modüllerini kullanarak İş Planlaması yaptım. Özellikle Fabrika Bakımı konusunda kendimi geliştirerek, İş Planlaması ve Bakım Onarım da uzmanlaştım. Dönem içerisinde 5000 den fazla ekipmanın iş planlamasını, arızi bakımlarını, bakım planlarını, stratejilerini, işlem adımlarını, bakım paketlerini belirleyerek yürüttüm. İş planlaması bir işletmenin sağlığını ortaya koyar. Geriye bakıp ileriye dönük yatırımlar ve planlamalar yapmanın yolu iş planlamasından geçiyor. İşletme hakkında haberleri almanın dijital ortamdaki en iyi yolu da gelişmiş bir ERP kullanmaktan geçiyor. İşte SAP’de bu konuda olduğu gibi birçok konuda da gelişmiş bir ERP’dir ve sektörünün lideridir. Artık iş planlaması yapmasamda edindiğim tecrübeyi Ankara Dijital Pazarlama Uzmanı olarak kullanacağım kesin. 1995-2017 arası Sinan Aydemir kimdir sorusunu yanıtladık, 2017 sonrası için okumaya devam edin lütfen.

Sinan Aydemir ve Dijital Pazarlama

Dünyada olduğu gibi Türkiye^de de Profesyonel Dijital Pazarlama Uzmanı açığı var. Ben de bu açığın farkındılığı sonrası profesyonelleşerek sektörde hizmet vermeye karar verdim. Marka olmak sadece işletmelere ait bir kavram değil isminizle de marka olabilirsiniz. Yani Sinan Aydemir ismi de Ankara ilinde marka olabilir. Artık gerek kişiler gerekse işletmeler markalaşmayı dijital medya üzerinden yürütüyorlar. Dijital Pazarlamanın önemini belirten şu bilgiler benim gibi size de fikir verecektir; 2018’de Türkiye’de Nüfusun % 67’sini oluşturan 54.3 milyon internet kullanıcısı, nüfusun % 51’ini oluşturan 51 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı, nüfusun % 54’ünü oluşturan 44 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı var. Bu rakamlar devasa bir kitlenin dijital medyadan etkilendiğini gösteriyor. Ben ya da Siz tek başına bir işletmeyiz aslında, önemli olan bu işletmeyi Sosyal Medya mecralarında etkin bir şekilde tanıtmak.

Hakkımda | Sinan Aydemir Kimdir?

Dijital Pazarlama Uzmanı | Sosyal Medya Uzmanı
Sertifikalar

Teknolojideki hızlı değişim nedeni ile eğitimlerimi zaman zaman yenilemekteyim.

29 Mart 2020

Dijital Pazarlama Uzmanlığı - İstanbul İşletme Enstitüsü

Sertifika No 290300600161

SERTİFİKAYI SORGULA

22 Mart 2020

Adwords Eğitimi - İstanbul İşletme Enstitüsü

Lisans No 220302740015

SERTİFİKAYI SORGULA

24 Nisan 2019

Google Ads Temel Düzey - Google Academy

Google Ads temel bilgileri işletmenin internette nasıl tanıtılacağı

Tamamlama ID: 30294870

SERTİFİKAYI SORGULA

2019

Dijital Pazarlama Uzmanı | Bilge Adam Akademi

  • Eğitim Süresi 200 Saat
  • 200 saat eğitim sonunda gerçek hayat senaryosuyla 2 ay süren bitirme projesi doğrultusunda sektöre hazır hale gelme.
  • SMYR Sosyal Medya Yönetimi ve Raporlama
  • SMR Sosyal Medya Reklamcılığı
  • MEP Mobil ve E-Mail Pazarlama
  • CMS CMS Sistemlerine Giriş
  • SEO Search Engine Optimization
  • SEM Google Reklamcılığı
  • WAT Web Analytics & Testing (Raporlama ve Test)
  • DMP Dijital Medya Planlama ve Bütünleşik Pazarlama İletişimi
SERTİFİKAYI SORGULA

28 Aralık 2018

Sosyal Medya Uzmanlığı - İstanbul İşletme Enstitüsü

Lisans No 231280520019

SERTİFİKAYI SORGULA

11 Kasım 2018

Etkili Sunum Teknikleri - İstanbul İşletme Enstitüsü

Lisans No 111180360002

SERTİFİKAYI SORGULA

2008

İletişim Becerilerini Geliştirme ve Stres Yönetimi

2000

Bilgisayar Donanım ve Bakım Onarım

1996

AUTOCAD R12 Temel Düzey

Lisans No 96/1150 KOSGEB
1995 - 1996

SAP Systems, Applications and Products in Data Processing

MAINTENANCE WORK PROCESS SECTION Siemens (Leader), AEG, Breda, Bayındır – Yüksel J.V., SIMKO BAKIM ONARIM ANA VERİLERİ BAKIM ONARIM İŞLEMLERİ İŞ PLANLARI VE PERİYODİK BAKIM BAKIM ONARIMA GENEL BAKIŞ MALZEME YÖNETİMİNE GİRİŞ VE STOK YÖNETİMİ MALZEME YÖNETİMİNE GENEL BAKIŞ SAP Systems
1995 - 1996

Programcılık

MEB Bağlı Özel Öğretim Kurumları Kurs Bitirme Belgesi Özel Öğretim Kurumu Ece Bilgisayar Lisans No 6259
Eğitimler
2006

Anadolu Üniversitesi

İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Mezuniyeti

Beceriler

Web Tasarım 98%

WordPress Web Tasarım 100%

SEO 98%

Html & CSS 85%

Programcılık​ 70%

İletişim
sizde sinan aydemir kimdir artık biliyorsunuz, yakından tanışmaya ne dersiniz?
Desteğe mi ihtiyacınız var?
konuşmak için her zaman vaktimiz var +90 537 6320488