sinan aydemir kimdir? uzmanlık alanları nelerdir?

web tasarım, dijital pazarlama ve iş planlama uzmanı, girişimci, mentör, networker

sinan aydemir kimdir? uzmanlık alanları nedir?

Ankara’da doğan Aydemir ilk ve ortaokulu Ankara Mamak ilçesine bağlı Tuzluçayır’da tamamladı. Ankara Altındağ - Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal İşleri mezunu olan Sinan Aydemir, Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Amatör olarak programcılık konusunda kendisini bilgisayar dergilerini ve programcılık üzerine yazılan makaleleri okuyarak geliştirmeye çalıştı. 1995 Yılında Programcılık eğitimi ile Bilgisayar ve İnternet yolculuğuna başladı. 1996 Yılında iş hayatına başlayan Aydemir SAP MM (Malzeme Yönetimi) ve SAP PM (Bakım Onarım Yönetimi) modülleri ile İş Planlaması yaptı. Merkezi Walldorf, Almanya’da bulunan, 130’dan fazla ülkede ofisi bulunan SAP, dünyanın lider kurumsal iş yazılımları sağlayıcısıdır.

Sinan Aydemir Kimdir? sorusunu yanıtlayan özelliklerden birisi SAP’nin bazı modüllerinde uzmanlaşmasıdır. Aydemir Dijital Pazarlama ve E-Ticaret konusunda kendisini geliştirmek üzere Bilge Adam‘ın kaliteli eğitimlerine katılmıştır. Aldığı eğitimler şunlardır; Sosyal Medya Yönetimi ve Raporlama (SMYR), Sosyal Medya Reklamcılığı (SMR), Mobil ve E-Mail Pazarlama (MEP), CMS Sistemlerine Giriş (CMS), Search Engine Optimization (SEO), Google Reklamcılığı (SEM), Web Analytics & Testing (Raporlama ve Test) (WAT), Dijital Medya Planlama ve Bütünleşik Pazarlama İletişimi (DMP)Sinan Aydemir aldığı Dijital Pazarlama ve E-Girişim eğitimleriyle ve 200 saat süren eğitim sonunda gerçek hayat senaryosu ile 2 ay süren bitirme projesi doğrultusunda sektöre hazır hale gelmiştir.

Google sertifikasyon eğitimlerine de katılan Aydemir Google Academy’den Google Ads Temel Düzey sertikasını da almıştır. Daha önce katıldığı ve başarı ile tamamladığı İstanbul İşletme Enstitüsü Sosyal Medya Uzmanı sertikasyonuna da sahip olan Sinan Aydemir konusu dışında bir çok sertifikasyona da sahiptir. Aydemir ayrıca Go-Founder etkinliklerinde Hacettepe Üniversitesi öğrencilerine mentörlük de yapmıştır. Son dönemde dijital pazarlama ve SEO'yu da destekleyen içerik yazarlığı ve eğitimi konusunda da eğitim alarak web tasarım ve dijital pazarlama alt yapısını sağlam tutmak istemektedir. Şu anda yerelde Ankara ulusal da Türkiye’de Web Tasarım, SEO ve Dijital Pazarlama Uzmanı olarak Freelance çalışmaktadır. Şimdi Sinan Aydemir Kimdir? sorusunu açalım.

sinan aydemir Ankara dijital pazarlama uzmanı

Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanı konusunda profesyonellik açısından yeterli elemanı karşılayamıyor. Sinan Aydemir Kimdir? sorusunu da yanıtlayan bu açık karşısında Aydemir kendini profesyonellik doğrultusunda geliştirmeye çalışmaktadır. Öyleki, son yıllarda Dünya ve Türkiye’de pazarlama - reklamcılık yönünde çok fazla değişiklik oldu. Teknolojinin gelişmesi ile çoğalan mobil cihazlar, artan bant genişlikleri yaşam biçimini değiştirdi. Bununla beraber alışveriş ve satın alma alışkanlıklarını ve hatta reklamcılığı da tümüyle etkiledi. Reklamcılığın değişen, canlı, hareketli bir yüzü var ve bu hızlı değişime de ayak uydurmak gerekiyor.

Anlatacağınız hikaye, vereceğiniz mesajlar, bulunduğunuz konum, yapacağınız eylem çağrıları, sunacağınız görseller, geri dönüşümler, yapılacak ölçümler insanları etkiliyor, etkilemekte zorunda. İşte olay tam da burada başlıyor, bunu teknolojik değişimlere adepte edebilmekte. Bunu uygulayabilmenin bir tek yolu vardı Sinan Aydemir için o da kendini eğitimlerle geliştirmek, konu hakkında haberleri takip etmekti. Gelin şimdi Aydemir Kimdir? daha yakından tanıyalım.

sinan aydemir kimdir

1995 2017

Sinan Aydemir Kimdir sorusunun ilk yanıtı bilişim sektörüne ilk olarak programcılıkla başlamasıdır. Özel Öğretim Kurumu Ece Bilgisayar’dan MEB Bağlı Özel Öğretim Kurumları Kurs Bitirme Belgesini aldıktan sonra iş hayatına da atıldım. Çalıştığım dönemde Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) ve veri yönetimi programlarıyla ünlü olan SAP kullanmaya başladım. SAP Turkey tarafından PM ( Bakım Onarım) MM (Malzeme Yönetimi) modülleri konusunda detaylı eğitim aldım.

Sİnan Aydemir Kimdir? sorusuna cevap vermeyi sürdürelim. Mesleğim gereği bulunduğum konumu desteklemek amacı ile KOSGEB’den Autocad Eğitimini, Gazi Üniversitesi işbirliğinden Bilgisayar Donanım ve Bakım Onarım Eğitimini, Mahalli İdarelerden Stres Yönetimi Eğitimini de aldım. SAP HaberlerEğitim ve Destek konularını takip ederek İş Planlaması konusunda uzmanlaştım. Yıllar içerisinde kurumsal tarihçemi geliştirerek yaptığım işte en iyi uygulamaları yapmaya çalıştım. Dönem içerinde yaptığım hizmetin detayını Sinan Aydemir ve İş Planlaması başlığı altından okuyabilirsiniz.

2017 2018

Sinan Aydemir Kimdir? tanımaya devam edelim. Hızla gelişen teknoloji kişisel gelişimi ve yeni eğitimlerin alınmasını zorunlu hale getiriyor. Sadece kurumsal eğitimler ile kendinizi geliştiremiyorsunuz, online eğitimleri, teknoloji haberleri, makaleleri de takip etmek zorunda kalıyorsunuz. Hızlı bir başlangıç yapmak ve bu açığı kapatmak için ilk olarak online eğitimimi İstanbul İşletme Enstitüsü’nden Etkili Sunum Tekniklerini alarak başladım. Sonrasında aynı kurumdan online olarak Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimini de aldım.

Fakat online eğitimlerin yeterliliği elbetteki göreceliydi. Okuduğum haberler ve makaleler bana gerçek hayat senaryosu ile çalışmamın zorunlu olduğunu göstermişti. Bu doğrultuda yükseliş trendinde olan Dijital Pazarlama eğitimlerini de almanın en iyi yolu kurumsal kimliği iyi olan bir kurumdan eğitim almaktan geçiyordu. Sinan Aydemir Kimdir? sorusunu yanıtlayan cevaplardan biriside arayışa geçtiğim dönemde Ankara’da kalite ve pratiklik konusunda daha üst seviye eğitim veren Bilge Adam’dan Dijital Pazarlama Uzmanı eğitimini alarak sektöre hazır hale gelmemdir. Sinan Aydemir adı ile marka olmanın en iyi yolu kaliteli eğitim almak ve bunu uygulamaya dökmek diye düşünüyorum.

sinan aydemir ve iş planlaması

Sinan Aydemir Kimdir? ilk uzmanlık alanı nedir? sorusunun yanıtı, SAP’nin Kurumsal Kaynak Planlama Modüllerinden Lojistik Modülü altında yer alan Malzeme Yönetimi (MM) ve Fabrika Bakımı (PM) modüllerini kullanarak İş Planlaması yapmasıdır. Özellikle Fabrika Bakımı konusunda kendimi geliştirerek, İş Planlaması ve Bakım Onarım da uzmanlaştım. Dönem içerisinde 5000 den fazla ekipmanın iş planlamasını, arızi bakımlarını, bakım planlarını, stratejilerini, işlem adımlarını, bakım paketlerini belirleyerek yürüttüm. İş planlaması bir işletmenin sağlığını ortaya koyar. Geriye bakıp ileriye dönük yatırımlar ve planlamalar yapmanın yolu iş planlamasından geçiyor.

İşletme hakkında haberleri almanın dijital ortamdaki en iyi yolu da gelişmiş bir ERP kullanmaktan geçiyor. İşte SAP’de bu konuda olduğu gibi birçok konuda da gelişmiş bir ERP’dir ve sektörünün lideridir. Artık iş planlaması yapmasamda edindiğim tecrübeyi Ankara Dijital Pazarlama Uzmanı olarak kullanacağım kesin. 1995-2017 arası Sinan Aydemir Kimdir? sorusunu yanıtladık, 2017 sonrası için okumaya devam edin lütfen.

sinan aydemir ve dijital pazarlama

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Profesyonel Dijital Pazarlama Uzmanı açığı var. Ben de bu açığın farkındılığı sonrası profesyonelleşerek sektörde hizmet vermeye karar verdim. Marka olmak sadece işletmelere ait bir kavram değil isminizle de marka olabilirsiniz. Yani Sinan Aydemir Kimdir? sorusunu yanıtlayan Sinan Aydemir ismi de Ankara ilinde marka olabilir. Artık gerek kişiler gerekse işletmeler markalaşmayı dijital medya üzerinden yürütüyorlar. Dijital Pazarlamanın önemini belirten şu bilgiler benim gibi size de fikir verecektir.

2023 Hootsuite bilgilerine göre Türkiye’de Nüfusun % 83,4’ünü oluşturan 71,38 milyon internet kullanıcısı, nüfusun % 73,1’ini oluşturan 62,55 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı var. Kullanıcıların %40.4'ünü bayanlar %59.6'sını erkekler oluşturuyor. Bu rakamlar devasa bir kitlenin dijital medyadan etkilendiğini gösteriyor. Ben ya da Siz tek başına bir işletmeyiz aslında, önemli olan bu işletmeyi Sosyal Medya mecralarında etkin bir şekilde tanıtmak.

hakkımda sinan aydemir kimdir?

Eğitimler, Sertifikalar, Mentörlükler
loader-icon

Programcılık (1995-1996)

MEB Bağlı Özel Öğretim Kurumları Kurs Bitirme Belgesi Özel Öğretim Kurumu Ece Bilgisayar. Basic programlama dili ile çalışma. Diğer programlama dillerini tanıma.  Java programlama diline giriş ve temel eğitim.

sap-logo

SAP Systems, Applications and Products in Data Processing (1995-1996)

MAINTENANCE WORK PROCESS SECTION Siemens (Leader), AEG, Breda, Bayındır – Yüksel J.V., SIMKO BAKIM ONARIM ANA VERİLERİ BAKIM ONARIM İŞLEMLERİ İŞ PLANLARI VE PERİYODİK BAKIM BAKIM ONARIMA GENEL BAKIŞ MALZEME YÖNETİMİNE GİRİŞ VE STOK YÖNETİMİ MALZEME YÖNETİMİNE GENEL BAKIŞ

SAP Systems

AutoCAD-logo

AUTOCAD R12 Temel Düzey (1995-1996)

Lisans No 96/1150

KOSGEB

Lisans No: 6259

beltekgazi-university-logo

Bilgisayar Donanım ve Bakım Onarım (2000)

Bilgisayar Donanımı: Bilgisayar bileşenlerinin tanıtımı, montajı ve kurulumu. Yazılım Kurulumu ve Sorun Giderme: Yazılım kurulumu, ayarları ve sorun giderme yöntemleri. Sorun Giderme: Donanım ve yazılım sorunlarını tanımlama, teşhis etme ve çözme. Bilgisayar Parçası Tercihi ve Toplama. Bios Ayarları gibi temel eğitimler.

Beltek Gazi Üniversitesi Mesleki ve Teknik Eğitim Kursları

mihder-logo

İletişim Becerilerini Geliştirme ve Stres Yönetimi (2008)

Stresin Belirtileri, Negatif/Pozitif Stres, Stres-Performans İlişkisi, ABC Modeli, Stres Yönetim Stratejileri, Örgütsel Stres Yönetiminde Kullanılan Teknikler, Algı Yönetimi, Duygu Regülasyonu, İletişim Biçimleri ve Stres, Empati, İletişimin Yeniden Yapılandırılması.

Mahalli İdareler Hizmet Derneği

iienstitu-logo

Etkili Sunum Teknikleri - İstanbul İşletme Enstitüsü (2018)

Etkili ve ilgi çekici sunumlar nasıl tasarlama, Hitap edilen kitleye uygun ve mesajın alıcına ulaşabildiği şekilde sunum yapma, Güçlü ve etkili şekilde beden dilini kullanma, Stres faktörünü nasıl yok edebileceğinizi öğrenme, Power point sunumlarının nasıl hazırlanacağını öğrenme, Sunum sırasında izleyicilerin dikkatini nasıl çekebileceğinizi öğrenme, İzleyiciyle etkileşim, tartışma ve soru sorma, Sunum sırasında video ve ses gibi teknik araçları nerede kullanabileceğinizi öğrenme.

Lisans No: 111180360002

Sertifikayı Sorgula

Sosyal Medya Uzmanlığı - İstanbul İşletme Enstitüsü (2018)

Sosyal medya mecraları ve yönetim araçları, Kurum için açılan sosyal medya hesaplarının yönetim stratejisinin nasıl hazırlanması ve planlanması gerektiği, kreatif sosyal medya çalışmalarının nasıl hazırlanabileceği, reklam verme modelleri ve hedef kitle analizi, hesapların yönetim ve ölçümü.

Lisans No: 231280520019

Sertifikayı Sorgula

bilge-adam-teknoloji-logo

Dijital Pazarlama Uzmanı | Bilge Adam Akademi (2019)

BilgeAdam Teknoloji, 1.800'den fazla profesyonelden oluşan ekibiyle global bir yazılım ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Yazılım geliştirme, kalite mühendisliği ve teknoloji servislerinde 25 yılı aşkın deneyim sahibi olan BilgeAadam Teknoloji, mühendislik becerileri ve endüstri bilgisini bir arada kullanarak, müşterilerinin başarıya ulaşmalarına yardımcı olur. BilgeAdam Teknoloji; yurt içinde ikisi İTÜ ARI Teknokent ve Bilkent CYBERPARK’ta olmak üzere İstanbul ve Ankara’daki ofislerinde hizmet vermektedir. Global operasyonlarını ise Londra – İngiltere, Den Haag – Hollanda ve Düsseldorf – Almanya’daki ofislerinde yürütmektedir.

  • Eğitim Süresi 200 Saat
  • 200 saat eğitim sonunda gerçek hayat senaryosuyla 2 ay süren bitirme projesi doğrultusunda sektöre hazır hale gelme.
  • SMYR Sosyal Medya Yönetimi ve Raporlama
  • SMR Sosyal Medya Reklamcılığı
  • MEP Mobil ve E-Mail Pazarlama
  • CMS CMS Sistemlerine Giriş
  • SEO Search Engine Optimization
  • SEM Google Reklamcılığı
  • WAT Web Analytics & Testing (Raporlama ve Test)
  • DMP Dijital Medya Planlama ve Bütünleşik Pazarlama İletişimi

Bilge Adam Teknoloji

google-ads-logo

Google Ads Temel Düzey - Google Academy (2019)

Google Ads temel bilgileri işletmenin internette nasıl tanıtılacağı

Tamamlama ID: 30294870

iienstitu-logo

Adwords Eğitimi - İstanbul İşletme Enstitüsü (2020)

Google Adwords Nedir?, Neden Google Adwords Reklamlarını Kullanmalıyım?, Google Adwords Terimleri, Nasıl Adwords Hesabı Oluşturabilirim?, Google Adwords Kampanya Türleri nelerdir?, Google Adwords Kampanyası Oluşturma, Arama Ağı Kampanyası Nedir?, Kampanya Hedef Kitle Belirleme ve Hedefleme Yöntemleri Nelerdir?, Teklif Stratejisi Türleri, Seçimi ve Bütçeleme, Reklam Grubu Oluşturma ve Reklam Grubu Tekliflerini Yönetme  , Anahtar Kelime Planlayıcı ve Kullanımı, Anahtar Kelime Belirleme ve Reklam Gruplarına Ekleme, Reklam Sıralaması ve Anahtar Kelime Kalite Puanı, Negatif Anahtar Kelime Ekleme ve Negatif Listesi Oluşturma,

Etkili Google Adwords Metin Reklamlar Oluşturma, Arama Terimleri Raporu ile Anahtar Kelime Belirleme, Açık Artırma Raporu ve Anahtar Kelimede Rakip Takibi, Reklam Uzantıları Oluşturma, Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası Oluşturma ( GDN), Görüntülü Reklam Ağı Hedefleme Seçenekleri, Görüntülü Reklam Ağı Reklam Türleri, Konu, İlgi Alanı, Anahtar Kelime ve Yerleşim Hedeflemesi, Youtube Reklam Ağı Kampanyası Oluşturma, Youtube Reklam Türleri, Yer – Reklam Zaman Planlaması – Cihazlar, Hesaba Erişim, Faturalandırma ve Ödemeler

Lisans No: 220302740015

Sertifikayı Sorgula

Dijital Pazarlama Uzmanlığı - İstanbul İşletme Enstitüsü (2020)

Geleneksel pazarlamadan dijital pazarlamaya geçiş, Dijital pazarlama kavramları ve kullanılan terimler, SEO nedir, SEM nedir?, Online varlığınızı oluşturma ve dijital pazarlama araçları, Arama reklamlarıyla fark edilmek, Online mağazanızı kurmak ve dijital pazarlama uygulamaları, Google reklam modelleri, E-posta pazarlama, Anahtar kelime seçimleri, kalite puanları, rakip analizi, Alışveriş reklamları (Google Merchant), Native, masthead, re-marketing, criteo, Davranışlar (Mobil cihaz kullananlar, anne babalar, coğrafi hedeflemeler vb.), Ölçümleme, Pazar yerlerindeki müşteriyi kendine bağlamak ve sadakat oluşturmak, İhtiyaca uygun yazılımı seçme ve maliyetlendirme.

Sertifika No: 290300600161

Sertifikayı Sorgula

itu-istanbul-teknik-universitesi

Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama Yöneticiliği Uzmanlık Sertifikası - İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi (2022)

14 Şubat - 07 Nisan 2022

Prof. Dr. Başar ÖZTAYŞİ - Program Koordinatörü

Prof. Dr. Emre ÇEVİKCAN - SEM Başkanı

Prof. Dr. İsmail KOYUNCU - Rektör

hacettepe-university

Go-Founder Etkinliği Mentörlüğü - Hacetteoe Üniversitesi (2023)

Hacettepe Üniversitesi Girişim ve Yatırım Topluluğu (GİYAT)

Yarışmaya katılacak öğrenciye proje kapsamında mentörlük verilmiştir. Go-Founder adlı etkinlikte girişim fikirleri olan öğrenciye hem sosyal hem de akademik anlamda bilgi alışverişi sağlayan etkinliklerine destek olmak amacı ile mentörlük yapılmıştır.

danışmanlığı planla hizmeti seç fiyat al .

form doldurulduktan sonra ne olur?
formda belirttiğiniz bilgiler doğrultusunda iletişime geçeceğiz
gerekirse en yüksek gizlilik düzeyini sağlamak için bir gizlilik anlaşması imzalarız
tahminler, zaman çizelgeleri, özgeçmişler vb. içeren kapsamlı bir proje teklifi sunuyoruz
Danışmanlık öncesi lütfen sorularınızı, sorunlarınızı belirleyiniz ve hazırlığınızı yapınız!
Benimle doğrudan konuşmayı tercih ederseniz, lütfen whatsapp butonunu tıklayarak mesaj gönderin, ya da 08:00 18:00 saatleri arası pazartesi-cumartesi telefonla arayın
+90 535 258 1881
Genel İletisim
Sizi en kısa sürede arayacağız
Kurumsal veya kişisel e-posta adresiniz
Sektörünüzü seçmeniz hazırlık yapmamızı kolaylaştırır
Konu veya hizmeti seçin
Lütfen ilgili seçimleri yapınız. Tek veya çoklu seçim yapabilirsiniz
Lütfen ilgili seçimleri yapınız. Tek veya çoklu seçim yapabilirsiniz
Burada bulamadığınızı düşündüğünüz web tasarım hizmeti için lütfen açıklamayı yazınız.
SEO için Optimize etmek istediğiniz anahtar kelimeleri virgül ile ayırarak yazabilirsiniz.
Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri virgül ile ayırarak yazabilirsiniz
Kısa ve açıklayıcı yazınız. Proje gereksinimlerini açıklayın.
envelopesmartphone